liviu antal Conference League vlad dragomir Conference League
Data publicarii: Vineri 26 Iulie 2024, 00:40
Data actualizarii: Vineri 26 Iulie 2024, 00:41

La 35 de ani, Liviu Antal "zburdă" pe teren.

Atacantul Liviu Antal a înscris joi seara, la Vilnius, ambele goluri prin care echipa sa, Zalgiris, a dispus de ciprioţii de la Pafos cu 2-1, în prima manşă a turului II de calificare în grupele Conference League.

Liviu Antal (Zalgiris Vilnius) a câştigat duelul cu Vlad Dragomir (Pafos), din prima manşă a turului al doilea preliminar din Conference League. Antal a deschis scorul în minutul 17, iar în minutul 26 l-a majorat, iar Zalgiris a intrat cu 2-0 la vestiare.

Antal, meci mare în fața lui Pafos

În repriza a doua ciprioţii au redus din diferenţă prin Joris Moutachy, în minutul 62, iar Zalgiris Vilnius s-a impus cuy 2-1 în faţa lui Pafos.

Antal a fost înlocuit în minutul 70, în timp ce Dragomir a fost integralist.

Liviu Antal (35 de ani) se află la al doilea sezon la Zalgiris Vilnius, echipă la care a venit în vara anului 2023.