Nu le-a venit să creadă! Reacția ciprioților după ce Pafos a făcut 3-0 contra lui CFR Cluj

Pafos CFR Cluj Conference League Pafos - CFR Cluj / Foto: balla.com.cy
Data publicarii: Joi 29 August 2024, 21:38
Data actualizarii: Joi 29 August 2024, 21:41

CFR Cluj a avut o prestație foarte slabă la returul cu Pafos, din Conference League, după ce în prima manșă s-a impus cu 1-0.

Reacția ciprioților după ce Pafos a făcut 3-0 contra lui CFR Cluj

Pafos a condus cu 3-0 după doar 49 de minute scurse din manșa retur. Ciprioții au lovit de două ori în trei minute, în prima repriză, prin Jaja (28') și Goldar (31'), iar gazdele au avut un gol anulat în prelungirile primului act pentru un ofsaid.

Imediat după pauză, defensiva lui CFR Cluj a cedat din nou. Boben l-a faultat în propriul careu pe Jaja, arbitrul a dictat penalty, iar Tankovic a transformat și a dus scorul la un neverosimil 3-0 pentru Pafos.

"Este de necrezut ceea ce se întâmplă pentru antrenorul Carcedo și jucătorii săi", au scris jurnaliștii de la Gazzetta Cyprus, după ce Pafos a făcut 3-0, uluiți și ei de rezultatul de pe tabelă.

Rezultatul este cu atât mai surprinzător cu cât CFR Cluj nu a primit niciun gol în precedentele cinci meciuri din preliminariile Conference League. A fost 0-0 și 5-0 contra lui Neman Grodno, iar ulterior un dublu 1-0 împotriva lui Maccabi Petah Tikva. În prima manșă cu Pafos, elevii lui Dan Petrescu s-au impus tot fără gol încasat, 1-0.

Pentru CFR Cluj, un eșec în Cipru este sinonim cu eliminarea din Conference League. România ar rămâne cu o singură reprezentată în competițiile continentale, FCSB, fie în Europa League, fie în Conference League, în funcție de rezultatul din duelul cu LASK Linz.