Prima reacție din partea Universității Craiova după eliminarea din Conference League

Universitatea Craiova Maribor Conference League
Data publicarii: Joi 01 August 2024, 22:15
Data actualizarii: Joi 01 August 2024, 22:20

Universitatea Craiova a pierdut dubla cu Maribor și a fost eliminată din Conference League.

Dacă în prima manșă, oltenii au avut parte de o seară de coșmar, după ce au rămas în zece jucători din minutul 31 și au primit două goluri, în meciul din Bănie, echipa lui Costel Gâlcă a luptat până la final și a obținut victoria, însă efortul Universității Craiova nu a fost suficient pentru că slovenii s-au calificat în turul trei preliminar.

Prima reacție a Universității Craiova după ce a pierdut dubla cu Maribor

Universitatea Craiova s-a impus cu scorul de 3-2 pe Ion Oblemenco. Alex Mitriță a deschis scorul în minutul 52, dar Ilicic a restabilit egalitatea în minutul 68. Patru minute mai târziu, oltenii au făcut 2-1 după reușita lui Sierra. Slovenii au restabilit din nou egalitateaa în minutul 82 prin Jakupovic. Elvir Koljic a punctat și el în minutul 90+5, iar oltenii puteau trimite meciul în prelungiri, însă Ștefan Baiaram nu a reușit să devieze spre poartă un șut expediat de la distanță de Nicușor Bancu.

La scurt timp după eliminare, cei de la Universitatea Craiova au reacționat prin intermediul unui mesaj postat pe rețelele sociale.

Am luptat până în ultima secundă, însă nu avansăm în faza următoare a competiției. Ne vedem duminică la meciul cu Petrolul!”, a fost reacția apărută pe pagina de Facebook a Universității Craiova.