Reacție de "zile mari" oferită de MM Stoica + Cine a fost MVP-ul partidei din Norvegia

Reacție de zile mari oferită de MM Stoica + Cine a fost MVP-ul partidei din Norvegia  Conference League

FCSB, cu Nicolae Dică pe bancă, s-a calificat joi în grupele Conference League. Mihai Stoica a reacționat imediat.

• Viking - FCSB 1-3, în returul play-off-ul Conference League, joi seara, într-o partidă transmisă ÎN DIRECT de Pro TV și Voyo.

Managerul de la FCSB a rezumat partida din Norvegia și a evidențiat momentele psihologice ale partidei retur din play-off-ul Conference League. Oficialul roș-albaștrilor a spus și cine a fost, în opinia sa, MVP-ul confruntării care a dus-o pe FCSB în grupele Conference League.

Reacția lui MM Stoica

"Ne gândeam la un singur lucru, că prea toate au fost împotriva noastră la Bucureşti. Prima licărire de speranţă a fost amânarea meciului cu Botoşani, am zis că poate reuşim să ne refacem şi noi fizic, dacă mental era greu. Când joci cu asemenea atitudine, se întor toate împotriva lor. Ne-au egalat din nimic.

Ce-a fost după aia, în a doua parte a meciului, o să-mi amintesc după ce mă uit la faze. N-am realizat, la Florin, când a dat penalty. Coman, şi Cordea, dar pentru mine Coman a fost omul meciului. Începe să arate a ce ştiam noi, iată că a fost MVP. A făcut un meci perfect.

Mie mi-a fost frică să nu cumva să nu poată ridica mingea din cauza terenului, dar uite că a ridicat-o", a spus Mihai Stoica, la Orange Sport.

Edjouma a deschis scorul în minutul 2 pentru FCSB, prin lovitură de cap după centrarea lui Florinel Coman.

În minutul 25 portarul Târnovanu l-a agăţat în careu pe Karlsbakk şi Tripic a transformat penalty-ul acordat de arbitru.

Cordea a marcat cu un şut de la distanţă în minutul 53, iar în minutul 90+4 Radunovic a transformat un penalty.