"Sunt îngrijorat!" Ce îl neliniștește pe Dan Petrescu, după victoria cu Maccabi Petah Tikva

Dan Petrescu CFR Cluj Conference League Maccabi Petah Tikva Conference League Dan Petrescu / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Vineri 09 August 2024, 10:04
Data actualizarii: Vineri 09 August 2024, 10:04

Maccabi Petah Tikva - CFR Cluj s-a terminat 0-1.

Cele două formații și-au dat întâlnire pe stadionul "Georgi Asparuhov" din Bulgaria, în turul 3 preliminar al Conference League.

"Sunt îngrijorat!" Ce îl "sâcâie" pe Dan Petrescu, după victoria cu Maccabi Petah Tikva

Clujenii au deschis scorul rapid, în minutul opt, prin Karlo Muhar. Reușita croatului avea să fie și singura din meci.

• Dan Petrescu / Foto - Gabriel Chirea

La finalul celor 90 de minute, Dan Petrescu a venit la microfon și a făcut o analiză a partidei. În opinia "Bursucului", echipa sa putea mai mult, dar le-a dat credite și israelienilor. Mai mult, tehnicianul a recunoscut că îi este "târșă" în ceea ce privește calificarea mai departe în competiție, având în vedere problemele din apărare.

”A fost doar primul meci. Sunt conștient că o să fie meci greu săptămâna următoare. Este o echipă bună, au experiență. Mulți au jucat la nivel internațional la U21.

Prima repriza a fost bună, am ratat ocazii incredibile. Nu ai cum să ratezi așa ceva în Europa. 1-0, per total e puțin. Puteam să câștigăm mai mult. Ne-am făcut meciul al doilea mai greu. Ținem cont de faptul că echipa de azi va juca și joi.

Sunt fericit pentru rezultat și pentru atitudinea băieților. A fost greu, echipa obosită, cald, am suferit.

Prima repriză a fost bună, a doua am suferit. Sper să nu avem prea multe accidentări.

Sunt îngrijorat pentru calificare, dar acum mă focusez pe campionat. Avem o problemă cu fundașii”, a spus Dan Petrescu, la conferința de presă.