Cartu, aproape de URGENTA! Mega penalty refuzat Pandurilor in minutul 77! CFR - Pandurii 1-0 (Peralta '42)

Cartu, aproape de URGENTA! Mega penalty refuzat Pandurilor in minutul 77! CFR - Pandurii 1-0 (Peralta 42) Cupa Romaniei

Scandal la CFR - Pandurii! In minutul 77 al meciului, la 1-0 pentru CFR Cluj, De Sousa a atins mingea cu mana in careu, insa arbitrul a refuzat sa dea penalty pentru Pandurii.

Al 4-lea antrenor al CFR-ului in acest sezon, Conceicao, merge din ce in ce mai bine la Cluj. Astazi, CFR s-a calificat in semifinalele Cupei.

Cu Dubarbier pe banca, Conceicao s-a bazat totusi pe jucatorii de baza de la CFR, Kone, Culio sau Peralta. Cel din urma a marcat si unicul gol al meciului, din penalty, dupa ce Alex Piturca a facut hent in careu in minutul 42.

Echipe:
CFR Cluj: Nuno Claro - Viera, Sousa, Hugo Alcantara, Panin - Dany, D. Flores, Culio, - Peralta, Mara - Y. Kone

Rezerve: Hirschfeld, E. Kone, G. Muresan, Dubarbier, Traore, Frangipane, Pereira

Pandurii: Stanca - Rusu, Martinovic, Cardoso, Grecu - Murgan, Stancu, Lutu, Vasilache - Parvu, A. Piturca

Rezerve: Mingote, Arietta, Popete, Sanga, Chibulcutean, Tremonti, Tilinca