"Am urlat incontinuu timp de 7 minute, nu vedeti ce voce am?!" Contra a INNEBUNIT dupa prima repriza: "Am refuzat sa jucam fotbal"

Am urlat incontinuu timp de 7 minute, nu vedeti ce voce am?! Contra a INNEBUNIT dupa prima repriza: Am refuzat sa jucam fotbal Cupa Romaniei

Petrolul 1-2 Otelul | Petrolul s-a calificat fara probleme in finala Cupei, insa Contra a fost scos din minti de jocul baietilor lui in prima repriza!

Antrenorul Ploiestiului e total nemultumit de atitudinea jucatorilor sai. A urlat in vestiar la pauza si i-a facut sa inteleaga cat de important e rezultatul din meciul cu Otelul.

"In prima repriza am refuzat sa jucam fotbal. Dupa intrarile lui Jeremy Bokila si Boudjemaa s-a mai schimbat ceva. Jeremy ne-a ajutat sa verticalizam mai mult, iar Damien e foarte bun intre linii, a crescut si nivelul nostru de exprimare. Baietii au vrut sa castige, le-am cerut sa aiba posesie, am atacat poarta si, probabil, de aceea am si pierdut multe mingi.

La pauza am tipat incontinuu vreo 7 minute, cred ca asta a avut efect in repriza a doua. Important e ca suntem in finala, apreciez efortul din repriza a doua. Trebuie sa ne imbunatatim atitudinea si mentalitatea. Mai avem dou ameciuri de campionat. Nu avem nicio sansa sa le castigam daca ne prezentam cum am facut-o azi, in prima repriza!", a spus Contra la Sport.ro.