Extaz si agonie in Giulesti! Niculae exulta dupa victoria Astrei: "Puteam sa-i batem lejer, ne-am facut meciul greu!" Rada anunta dezastrul! Cum ii raspunde lui Meme:

Extaz si agonie in Giulesti! Niculae exulta dupa victoria Astrei: Puteam sa-i batem lejer, ne-am facut meciul greu! Rada anunta dezastrul! Cum ii raspunde lui Meme: Cupa Romaniei

Rapid 2-3 Astra | Ioan Niculae si Marian Rada au vorbit la finalul partidei din Giulesti. Vezi reactiile aici:

"Stiam ca Rapidul e intr-o situatie dificila si o sa traga cu dintii de acest meci. Au incercat sa se organizeze, sa se apere, noi ne-am facut meciul greu si o sa-i urechez putin pe jucatori. E inadmisibil sa conduci cu 2-0 si sa fii egalat, mai dadeam unu si terminam tot.

E bine ca am castigat, mai ales ca am jucat pe un teren unde se castiga extrem de greu. Ma simt nevoit sa repet, e vina noastra ca ne-am facut meciul greu. Nu comentez arbitrajul, pot spune multe, am avut un gol valabil, asta e.

Nu am crezut niciodata ca o sa fim pe locul doi la sfarsitul turului. Jucatorii or sa aiba cel mai frumos Craciun de cand erau copii. Vreau o finala cu Petrolul, sau astra 1 - astra 2, ca ei sunt de fapt fosta Astra.", a spus Ioan Niculae la Sport.ro

Marian Rada, antrenorul Rapidului a vorbit si el dupa esecul echipei sale, spunand ca giulestenii se afla intr-o situatie critica, iar Cupa reprezenta salvarea echipei.

"Din pacate am inceput ambele reprize extrem de slab, am luat doua goluri din cauza unor naivitati. Am reusit sa egalam, dar pe o lipsa de concentrare Astra ne-a taxat din nou. Trebuie sa mergem mai departe, sa vedem ce schimbari vor fi in iarna; mai sunt 3 etape de campionat si trebuie sa castigam puncte; cu 7 puncte ne apropiem de podium.

Este un esec greu de digerat, noi eram una dintre castigatoarele traditionale ale Cupei, e greu sa iesim din sferturi. Nu stiu ce repercursiuni vor fi, suporterii sunt dezamagiti, e greu pentru toata lumea. Le multumim suporterilor ca ne-au sprijinit pana in minutul 120. E greu sa ne uitam in ochii lor.

Nu stiu exact ce va face domnul Copos, eu nu am astfel de discutii cu patronul; vom vedea ce va fi la iarna.

Nu ma intereseaza atacurile altor oameni de fotbal, ii transmit acelui domn sa fie sanatos si sa faca in continuare deliciul publicului.

Sper in continuare la podium, situatia e foarte grea la Rapid, nu s-a mai intamplat niciodata asa ceva.", a spus Marian Rada la Digisport.