FC Voluntari - Farul Constanța 2-0 | Ilfovenii, debut cu victorie în Cupa României. Un nou pas greșit pentru campioană Cupa Romaniei

FC Voluntari s-a impus cu scorul de 2-0 în fața celor de la Farul Constanța, pe teren propriu, în primul meci din grupele Cupei României.

FC Voluntari - Farul Constanța 2-0

Final de meci!

Minutul 85 - GOOOL FC Voluntari! Sigurjonsson centrează din corner, iar Andres reia cu capul în poarta lui Buzbuchi.

• Fc Voluntari Farul Constanta Live Text De La Ora 18 30 Campioana Debuteaza In Cupa Romaniei 4

Minutul 64 - Ocazie pentru FC Voluntari! Carnat centrează în careul constănțenilor, dar Dumiter trimite cu capul pe lângă poartă.

Minutul 51 - Gol anulat pentru offside pentru Farul Constanța! Rivaldinho a înscris, dar reușita nu a fost validată pe motiv de offside.

A început repriza secundă!

Final de primă repriză!

Minutul 20 - Ocazie pentru Farul Constanța! Nicolas Popescu șutează de la distanță, dar mingea trece puțin pe lângă poartă.

Minutul 15 - Ocazie pentru Farul Constanța! Enes Sali execută o lovitură liberă, însă Matricardi are o intervenție sigură.

Minutul 8 - GOOOL FC Voluntari! Carnat pasează în careul advers, iar Daniel Florea marchează cu un șut din fața porții.

A început partida!

FC Voluntari - Farul Constanța: echipele de start

FC Voluntari: J. Fernandez - Ricardinho, Matricardi, Andreș, Paz - Voican, Rață, Răduț, Carnat - Dumiter, D. Florea

Rezerve: Vâlceanu, Armaș, Boboc, Bozickovic, Cocian, Sigurjónsson, A. Andrei, A. Niță, Nemec

Antrenor: Ilie Poenaru

Farul Constanța: Buzbuchi - Grosu, M. Popescu, D. Quieros, G. Marins - Vînă, N. Popescu, Borgnino, N. Grigoryan - Rivaldinho, Sali

Rezerve: Aioani, Dussaut, Dănuleasa, Mălăele, Boli, Banu, Andronache, Gustavo Da Costa, I. Cojocaru

Antrenor: Gheorghe Hagi

Cele două echipe fac parte din Grupa D a Cupei României și se vor înfrunta marți de la ora 18:30. Ultima confruntare dintre Farul Constanța și FC Voluntari a fost în iulie, când campioana s-a impus cu 4-1 la Ovidiu.

FC Voluntari - Farul Constanța, LIVE TEXT de la ora 18:30 | Campioana debutează în Cupa României

În Superliga României, Farul Constanța se află pe locul nouă cu 12 puncte. În consecință, echipa pregătită de Gheorghe Hagi a înregistrat doar patru victorii și cinci înfrângeri, după nouă etape.

De cealaltă parte, FC Voluntari se situează pe locul 13 cu 10 puncte. Astfel, clubul ilfovean a obținut până acum trei victorii, o remiză și șase eșecuri, după 10 etape disputate în primul eșalon al României.