Helmut Duckadam știe unde au greșit cei de la Universitatea Craiova în derby-ul cu Dinamo: ”Groaznic!” Cupa Romaniei

Prima repriză dintre Dinamo și Universitatea Craiova s-a încheiat cu bucureștenii în avantaj, scor 2-1.

Ahmed Bani a deschis scorul încă din minutul 1, iar Eddy Gnahore a dublat avantajul ”Câinilor Roșii” în minutul 42. Două minute mai târziu, Elvir Koljic a redus din diferența de pe tabelă.

Helmut Duckadam: ”Unii jucător de la Universitatea Craiova au ales greșit ghetele!”

Helmut Duckadam este convins că Dinamo nu poate pierde duelul cu Universitatea Craiova, dacă formația pregătită de Zeljko Kopic va păstra aceeași intensitate ca în prima repriză.

Totodată, fostul mare portar s-a arătat surprins de faptul că oltenii au fost ca pe patinoar pe Arcul de Triumf, iar Duckadam consideră că cei de la Universitate Craiova nu și-au ales corect ghetele.

Dacă Dinamo va reuși să păstreze același ritm ca în prima repriză, nu are cum să piardă acest meci. La Craiova, în schimb, cred că unii jucători au ales greșit ghetele, pentru că alunecă groaznic. Nu am înțeles. Sper că la pauză își iau măsuri. Sunt curios”, a spus Helmut Duckadam la Digi Sport.