VEZI AICI toate rezultatele din Cupa Romaniei!

VEZI AICI toate rezultatele din Cupa Romaniei! Cupa Romaniei

Unirea Urziceni, FC Brasov  si International Curtea de Arges (Liga a II-a) s-au calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce au trecut de Minerul Lupeni (Liga a II-a), Farul Constanta si, resprectiv, FC Arges (ambele Liga I). Pentru mai multe rezultate, analize si clasamente click pe Livescores.

Unirea Urziceni a invins, in deplasare, cu scorul de 4-0 (3-0), echipa Minerul Lupeni prin golurile marcate de Todoran '6, Brandan '12, Rusescu '21 si S. Frunza '55.

FC Brasov a trecut, in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), de formatia Farul Constanta. Unicul gol al intalnirii a fost inscris de Ilyes, in minutul 80.

International Curtea de Arges a invins, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-0), echipa FC Arges. Golurile invingatorilor au fost marcate de Serban '53 si Tatarciuc '83, in timp ce pentru oaspeti a inscris Chirciu, in minutul 63.

Dunarea Galati s-a calificat in optimile Cupei Romaniei dupa ce a batut la loviturile de departajare Gaz Metan, scor 4-2.

Unirea Urziceni, FC Brasov si International Curtea de Arges se alatura in optimi formatiilor CFR Cluj, Otelul Galati, Universitatea Craiova, CS Otopeni, FC Botosani, Dinamo Bucuresti, Sportul Studentesc, FC Timisoara, Gloria Bistrita si Pandurii Targu Jiu.

Meciul Petrolul Ploiesti - Rapid Bucuresti este programat, joi, la ora 20.30, in timp ce intalnirea FC Vaslui - Poli Iasi se va disputa la 29 octombrie.