Cristiano Ronaldo - legat la picioare de sarbi

Cristiano Ronaldo - legat la picioare de sarbi EURO 2008
SERBIA - PORTUGALIA 1-1

Meci crancen la Belgrad, acolo unde Serbia si Portugalia s-au batut pentru 3 puncte in grupa A de calificare la europenele din 2008. Tiago a deschis repede scorul, in minutul 5, dar sarbii au egalat la sfarsitul primei reprize, cu 8 minute inainte de pauza, iar meciul s-a intins pana la final, fara vreo modificare pe tabela.
Portugalia, care a zdrobit pe Belgia sambata, s-a tinut tare pe piecioare, iar Serbia a tras primul sut pe poarta lor abia in minutul 18 al partidei. Meciul s-a incheiat 1-1 si ambele echipe au sanse de calificare le Euro 2008.
Serbia se afla pe locul 2 in grupa A, cu 10 puncte in 4 partide, iar Portugalia e pe 4, cu 7 punte in 4 jocuri. Lider este Finlanda cu 11 puncte in 5 meciuri, grupa contand pentru preliminariile Euro 2008.