Israelul a reusit cel mai mare scor de aseara in preliminarile EURO 2008

Israelul a reusit cel mai mare scor de aseara in preliminarile EURO 2008 EURO 2008
ISRAEL A INVINS ESTONIA CU SCORUL DE 4-0
Dupa ce a reusit sa incurce pe englezi, in meciul Anglia-Israel,terminat 0-0, selectionata israeliana a reusit aseara cel mai mare scor din meciurile disutate aseara. Israelienii i-au zdrobit pe cei din Estonia, cu scorul de 4-0.
Israelul a avut prima sansa de a deschide scorul, in primele minute prin tanarul atacant Toto Tamuz.
Deschiderea scorului a intarziat pana in minutul 19, dupa o centrare care a pacalit apararea estoniana, permitandu-i lui Tal sa marcheze. Al doilea gol a fost marcat de Colautti, aducand scorul la 2-0, pentru ca in a doua repriza Sahar sa majoreze avantajul gazdelor la 4-0, reusind o dubla.
Israelul este pe locul 2 in grupa e, la egalitate de puncte cu Anglia.