Italia e la picioarele lui DiNatale!

"SUPER DI NATALE!"

Italia e la picioarele lui DiNatale! " Atacantul lui Udinese a batut de unul singur Ucraina in deplasare.
Fara Inzaghi, del Pierro, Nesta, Gattuso si Toni, Italia a batut cu 2-1 in Ucraina si a ajuns pe locul doi in Grupa B, la un punct de liderul surpriza Scotia.
Di Natale a salvat campioana mondiala Italia in Ucraina. "Italia in directia buna", "Super DiNatale" si Multumim Di Natale"! au titrat italienii dupa victoria de la Kiev, 2-1 cu Ucraina!
Shevchenko i-a luat tare pe italieni si a zguduit transversala din lovitura libera. Cu cinci minute inainte de pauza, Di Natale a deschis scorul din centrarea lui Pirlo si Italia a intrat in avantaj la vestiare. In minutul 72, Shevchenko si-a facut din nou treaba  pe contraatac. Ucraina - Italia ,1-2, si selectionerului Roberto Donadoni s-a mai linistit. Italia e pe doi in Grupa B, la un punct in urma liderului Scotia.