Olandezii Snjeider si Babel au umilit Rusia 4-1

Olandezii Snjeider si Babel au umilit Rusia 4-1 EURO 2008
Semnal de alarma pentru Romania!

Intr-un meci disputat aseara la Amsterdam Olanda a invins Rusia cu 4-1, cu toate ca s-au confruntat cu o criza de efectiv greu de imaginat. Robben, Van Persie, Ooijer si Boulahrouz s-au accidentat inainte de anuntarea lotului iar pe ultima suta de metri i-au pierdut si pe Van der Sar, Emanuelson, Kromkamp si Heitinga, de asemenea accidentati. La pauza scorul era de 0-0. Batavii s-au dezlantuit in repriza a doua, cind s-au marcat toate golurile, Babel si Sneijder fiind cei care au schimbat fata echipei lui Van Basten. data cu introducerea lor echipa a căpătat mai multă viteză, reusind sa inscrie , în minutul 69, prin Babel, iar Snjdeir,Mathijsen si Van der Vaart . De mentionat ca Romania va intalnii pe 23 martie la Rotterdam ,Olanda intr-un meci de calificare pentru Euro 2008.