"5.000 de euro biletul la România – Olanda!" Dumitru Dragomir, impresionat de fanii români: "Neamul dracului"

Dumitru Dragomir campionatul european EURO 2024 EURO 2024 Dumitru Dragomir / Foto: Captură Sport.ro
SPORT.RO
Data publicarii: Duminica 30 Iunie 2024, 23:49
Data actualizarii: Duminica 30 Iunie 2024, 23:51

România întâlnește Olanda în optimile de finală ale Euro 2024, marti, de la ora 19:00, în direct la PRO TV și pe VOYO.

După startul foarte bun în grupe, fanii români visează acum departe și speră ca tricolorii să obțină calificarea în optimi la finalul meciului cu Olanda.

Dumitru Dragomir și-a exprimat admirația pentru fanii români care susțin frenetic naționala la turneul final din Germania.

Dragomir: "Neamul dracului, neam de naționaliști"

Fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal a dezvăluit că se așteaptă ca la meciul cu Olanda să fie 50.000 de oameni în tribune.

"E prea din scurt, nu a știut nimeni și biletele se vând. 50.000 de români o să fie. 5.000 de euro biletul la România – Olanda la stadion, fac pariu pe cât vrei. Suntem neamul dracului, neam de naționaliști. Numai rezultatele favorabile te țin în viață.

Poți să fii frumos, artist, dar dacă nu produci valoare nu te bagă nimeni în seamă. Pe unde am fost nu a existat club la care să nu fac un stadion sau să promovez. Altfel te dădeau afară imediat, ce să îmi facă.

La LPF nu aveau de unde să mă apuce, am făcut LPF din banii mei. Lumea te înjură dacă ai valoare, cum ai căzut și te-au curățat. Vreau să îți mai spun o chestie, avem aproape un milion de români în Germania și câștigă binișor", a spus Dragomir, potrivit Fanatik.

Campionatul European din Germania 2024 se va disputa în perioada 14 iunie - 14 iulie și va fi transmis în exclusivitate pe PRO TV, PRO ARENA și VOYO. Cele mai importante faze vor putea fi revăzute pe site-ul SPORT.RO.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!