VIDEO EXCLUSIV A preluat ștafeta de la Harry Kane și a inscris un gol nemaipomenit! Ollie Watkins, eroul englezilor

Olanda - Anglia Harry Kane Ollie Watkins EURO 2024
Data publicarii: Joi 11 Iulie 2024, 00:04
Data actualizarii: Joi 11 Iulie 2024, 00:03

Olanda - Anglia s-a terminat 1-2.

Campionatul European din 2024, găzduit de Germania, este televizat în România la Pro TV, Pro Arena și pe VOYO, dar poate fi urmărit și în format LIVE TEXT pe www.sport.ro.

Olanda și Anglia s-au întâlnit miercuri seară, de la ora 22:00, la Dortmund, pe ”Signal Iduna Park”. Confruntarea a fost în direct la Pro TV și pe VOYO.

Gareth Southgate l-a trimis în teren pe Ollie Watkins în minutul 81, înlocuindu-l pe Harry Kane. Atacantul celor de la Aston Villa a dat lovitura chiar 10 minute mai târziu, din pasa lui Cole Palmer.

A preluat în careu și l-a învins fără emoții pe Verbruggen cu un șut la colțul lung.

În Olanda - Austria, Ollie Watkins a fost doar la a doua apariție la Campionatul European din Germania. A mai fost introdus în grupe, în remiza cu Danemarca, scor 1-1, 20 de minute.

Echipele de start

• Olanda: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Aké; Schouten, Simons, Reijnders; Malen, Depay, Gakpo

Rezerve: Bergwijn, Bijlow, Blind, Brobbey, de Ligt, Flekken, Frimpong, Geertruida, Gravenberch, Maatsen, van de Ven, Veerman, Weghorst, Wijnaldum, Zirkzee

Selecționer: Ronald Koeman

• Anglia: Pickford; Walker, Stones, Guehi; Saka, Mainoo, Rice, Trippier; Bellingham, Foden; Kane

Rezerve: Alexander-Arnold, Bowen, Dunk, Eze, Gallagher, Gomez, Gordon, Henderson, Konsa, Palmer, Ramsdale, Shaw, Toney, Watkins, Wharton

Selecționer: Gareth Southgate