"A zis că mă ucide". Marc Cucurella a dezvăluit ce nu poate face dacă Spania câștigă titlul european

A zis că mă ucide . Marc Cucurella a dezvăluit ce nu poate face dacă Spania câștigă titlul european EURO 2024

EURO 2024 este transmis în exclusivitate pe PRO TV, PRO ARENA și VOYO, în perioada 14 iunie - 14 iulie 2024.

Spania și Anglia sunt cele două echipe care s-au calificat în ultimul act al Campionatului European din Germania.

Furia Roja a învins-o pe Franța în prima semifinală a turneului final cu scorul de 2-1. În cea de-a doua semifinală de la EURO 2024 dintre Olanda și Anglia, britanicii s-au impus cu același scor.

Marea finală dintre Spania și Anglia se va disputa duminică, de la 22:00, pe Olympiastadion din Berlin. Meciul va putea fi urmărit în direct pe PRO TV și VOYO.

Ce a promis Marc Cucurella înaintea finalei de la Berlin

Spania a câștigat toate partidele până acum, la EURO 2024, iar Marc Cucurella a promis că își va vopsi părul în roșu dacă ibericii câștigă titlul continental.

"Dacă luăm trofeul, mă voi vopsi în roșu. În copilărie, părinții decid cum îți arată coafura, iar a mea așa a rămas.

Am jucat fotbal așa și mi-a mers bine, toată lumea mă recunoștea.

M-aș tunde dacă luăm trofeul, dar prietena mea a zis că mă ucide. Îi place așa cum arăt", a declarat fundașul iberic.

Marc Cucurella: "Dacă arbitrul zice că nu a fost henț, înseamnă că nu a fost"

Marc Cucurella a fost în centrul atenției după sfertul de finală câștigat dramatic de Spania împotriva Germaniei, 2-1, după prelungiri. Nemții au reclamat un henț în careu comis de spaniol, unul care nu a fost sancționat cu penalty de arbitrul englez Anthony Taylor, în minutul 106, la scorul de 1-1.

"Eu sunt fotbalist, nu mă amestec în astfel de aprecieri. Dacă arbitrul a spus că nu a fost henț, atunci respect asta. Arbitrii sunt cei care trebuie să ia deciziile. Dacă ei așa zic, înseamnă că și eu spun că nu a fost henț.

Înțeleg că este o situație cumva ciudată. Toți ne-am săturat să vedem diferite situații în care uneori se sancționează hențul, iar alteori nu. Până la urmă, cred că nu se mai vorbea despre acest moment dacă Germania ar fi câștigat.

Sunt lucruri care se întâmplă. Și noi puteam să ne plângem că Toni Kroos ar fi trebuit să vadă un cartonaș galben mai devreme, iar ulterior ar fi fost eliminat, însă arbitrii sunt și ei oameni și trebuie să ia decizii foarte rapid", a spus fotbalistul.