VIDEO Au început meciurile amicale dinainte de EURO 2024! Ce au făcut Anglia și Croația

Au început meciurile amicale dinainte de EURO 2024! Ce au făcut Anglia și Croația EURO 2024

Campionatul European din Germania este transmis de PRO TV, Pro Arena și VOYO.

Naţionala Angliei a învins luni seara, pe teren propriu, scor 3-0, echipa naţională a Bosniei, într-un meci amical.

Anglia - Bosnia 3-0, dar golurile au venit târziu

Pe stadionul St James Park din Newcastle, Anglia lui Gareth Southgate a dominat întâlnirea cu Bosnia, dar a reuşit să deschidă scorul târziu, după o oră, dintr-un penalty transformat de Cole Palmer.

Gazdele au majorat avantajul în finalul înfruntării. Mai întâi a înscris Alexander-Arnold, în minutul 85, apoi a marcat şi golgheterul Harry Kane, în minutul 89, şi Anglia s-a impus cu 3-0.

Croația - Macedonia 3-0

Naționala Croaţiei a învins și ea luni seara, pe teren propriu, scor 3-0, echipa naţională a Macedoniei de Nord, într-un meci amical de pregătire, în perspectiva Euro 2024.

La Rijeka, în prima repriză, elevii lui Zlatko Dalic au condus cu 2-0, după dubla reuşită de Lovro Majer în minutele 10 şi 45.

Marco Pasalic a închis tabela în minutul 79, iar arbitrul sloven Matej Jug a anulat un gol al lui Ante Budimir, în minutul 90+1, pentru o poziţie de ofsaid.