VIDEO EXCLUSIV Detaliul interesant despre Kwadwo Duah, marcator în Ungaria - Elveția la EURO 2024

Ungaria - Elveția EURO 2024 Kwadwo Duah EURO 2024
Data publicarii: Sambata 15 Iunie 2024, 16:40
Data actualizarii: Sambata 15 Iunie 2024, 16:40

Ungaria - Elveția este LIVE TEXT - AICI.

• EURO 2024 se vede la Pro TV, Pro Arena și VOYO

Ungaria și Elveția s-au întâlnit sâmbătă după-amiază, pe ”RheinEnergieStadion” din Koln, în prima etapă a Campionatului European organizat în Germania.

În minutul 12 al partidei, Michel Aebischer a tăiat defensiva adversă cu o pasă la firul ierbii pentru Kwadwo Duah. Elvețianul a șutat pe lângă Peter Gulacsi și a deblocat tabela de marcaj.

Pentru atacantul născut la Londra a fost primul pe care l-a marcat la echipa națională de fotbal a Elveției. Un detaliu interesant despre Duah este însă că vârful și-a făcut debutul abia cu aproximativ două săptămâni înainte de startul Campionatului European.

Atacantul a bifat 45 de minute în victoria categorică a Elveției cu Estonia, scor 4-0, iar la 11 zile după, și-a trecut în cont și prima reușită în echipamentul naționalei.

Duah are 27 de ani și trei luni și evoluează în primul eșalon al Bulgariei pentru Ludogorets. În noiembrie 2016 a debutat pentru reprezentativa U20, în 2015, pentru U19 și în 2014, pentru U18.