VIDEO EXCLUSIV Fanii au răbufnit la adresa lui Kylian Mbappe, după gestul controversat făcut către marcatorul autogolului: "Lipsă de respect"

Franta Belgia EURO 2024 kylian mbappe EURO 2024
Data publicarii: Luni 01 Iulie 2024, 22:36
Data actualizarii: Luni 01 Iulie 2024, 22:51

EURO 2024 este transmis în exclusivitate pe PRO TV, PRO ARENA și VOYO, în perioada 14 iunie - 14 iulie 2024.

Franța s-a calificat în sferturile de finală de la EURO 2024, după ce a învins Belgia cu scorul de 1-0, pe Dusseldorf Arena.

Calificarea Franţei a fost adusă de un autogol, marcat de Jan Vertonghen (85), la un şut al lui Randal Kolo Muani. "Les Bleus" au dominat jocul şi şi-au creat mai multe ocazii de gol, iar în cele din urmă au reuşit să facă diferenţa.

Belgia pierduse un singur meci din precedentele 18 partide internaţionale (11 victorii, 6 egaluri), cel cu Slovacia din faza grupelor (0-1).

Gestul controversat al lui Kylian Mbappe

După marcare autogolului de către Jan Vertonghen, Kylian Mbappe s-a îndreptat spre colegi pentru a sărbători.

Starul lui Real Madrid s-a îndreptat spre belgian și a făcut câteva semne controversate, după ce jucătorii au mai avut niște animozități și pe durata reprizei secunde.

"Lipsa totală de clasă de la Mbappe", a postat un fan pe X.

Un altul a comentat: "Mbappe nu oferă nimic tot jocul, apoi sărbătorește în fața lui Vertonghen. Ce neplăcut!"

Un al treilea fan a scris: "Ce urât din partea lui Mbappe să se amuze pe seama lui Vertonghen când se află în cel mai rău moment".