EXCLUSIV Florin Răducioiu a comentat calificarea Germaniei în sferturile de la EURO 2024

Florin Raducioiu EURO 2024 Germania sferturi euro 2024 EURO 2024
Data publicarii: Duminica 30 Iunie 2024, 00:56
Data actualizarii: Duminica 30 Iunie 2024, 00:55

EURO 2024 este transmis în exclusivitate pe PRO TV, PRO ARENA și VOYO, în perioada 14 iunie - 14 iulie 2024.

Germania a învins sâmbătă seara, la Dortmund, scor 2-0, reprezentativa Danemarcei, în optimile EURO 2024, iar nemții s-au calificat în sferturile de finală.

În minutul 36, când a început o ploaie torenţială, iar cerul a fost luminat de fulgere, arbitrul Michael Oliver a întrerupt meciul, trimiţând jucătorii celor două echipe la vestiare. Partida a fost reluată după 25 de minute de întrerupere.

Andersen a comis henţ în propriul careu şi, după consultarea VAR, Michael Oliver a dictat penalty pentru gazde, transformat de Kai Havertz. Jamal Musiala a stabilit rezultatul final în minutul 69.

"Un meci frumos, Germania a câștigat pe bună dreptate și pe merit. Mai ales datorită jucătorilor din atac. A fost un meci frumos, cu ocazii de gol de ambele părți.

Echipa Germaniei cred că se îndreaptă ușor, ușor spre semifinale. Dar mă opresc, mai este Spania, va fi un meci foarte interesant. O echipă foarte solidă, cu mari individualități. Diferența o fac marii jucători, mare nivel tehnic", a declarat Florin Răducioiu, la Studio EURO 2024.

VIDEO | Rezumat Germania - Danemarca 2-0