VIDEO EXCLUSIV Florin Răducioiu a văzut Georgia - Cehia și a făcut praf un jucător: "Nu se face!"

Ionuț Stoica
Data publicarii: Sambata 22 Iunie 2024, 18:22
Data actualizarii: Sambata 22 Iunie 2024, 18:32

EURO 2024 se vede la PRO TV, PRO ARENA și VOYO.

În prelungirile meciului dintre Georgia și Cehia, Giorgi Kvilitaia a avut o ocazie imensă de a aduce o victorie pentru selecționata țării sale, dar a ratat.

Această ratată a atras criticile dure ale fostului internațional român Florin Răducioiu.

• Florin Răducioiu / Foto: Sport Pictures

Răducioiu: "A făcut exact ce nu trebuia!"

Florin Răducioiu a fost invitatul lui Costin Ștucan în cadrul emisiunii Studio EURO 2024. Fostul mare atacant a analizat faza și a explciat ce ar fi trebuit să facă Kvilitaia în acea situație.

"Ar fi trebuit să dea gol! A fost un contraatac 3 la 2, avea timp și spațiu să se oprească și să șuteze. A făcut exact ce nu trebuia! Putea să o plaseze la 'firul ierbii', și la scurt și la lung! Dacă eram eu, aș fi dat cu latul la colțul scurt, aveai timp. A făcut exact ce nu trebuia să facă, s-a plasat pe minge, a dat peste poartă. Nu se face!", a declarat Florin Răducioiu, la Studio EURO 2024.

Georgia - Cehia 1-1

Meciul dintre Georgia și Cehia s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, un rezultat care menține speranțele ambelor echipe pentru o posibilă calificare de pe locul 3 în Grupa F, care mai include Portugalia și Turcia.

În minutul 20, Adam Hlozek a înscris, dar golul său a fost anulat ulterior pe motiv de henț. Doar 23 de minute mai târziu, Georgia a primit un penalty după ce Hranac a atins mingea cu mâna. Mikautadze a transformat lovitura de la 11 metri și a adus-o pe Georgia în avantaj.

În minutul 89 Patrik Schick a egalat pentru Cehia, marcând al 42-lea său gol pentru echipa națională.

Campionatul European din Germania 2024, este transmis în exclusivitate de PRO TV, PRO ARENA și VOYO, în perioada 14 iunie - 14 iulie. Cele mai importante faze ale competiției vor putea fi revăzute pe site-ul SPORT.RO, astfel suporterii pot beneficia de acoperire completă a acestui turneu de mare anvergură.