VIDEO EXCLUSIV EURO 2024, Grupa F: Georgia - Cehia 1-1 | Egalitate pe 'Volksparkstadion'! Meciul a fost pe PRO TV și VOYO

nationala Georgiei Anzor Mekvabishvili EURO 2024 Khvicha Kvaratskhelia nationala Cehiei EURO 2024
Data publicarii: Sambata 22 Iunie 2024, 17:56
Data actualizarii: Sambata 22 Iunie 2024, 17:57

Campionatul European din Germania este transmis de PRO TV, Pro Arena și VOYO.

GEORGIA - CEHIA 1-1

Minutul 90+5: Final de meci!

Minutul 77: David Jurasek îl găsește pe Mojmir Chytil în careu. Acesta șutează dar execuția trece pe lângă bara din dreapta.

Minutul 59: GOOOOL Cehia! Patrik Schick se alătură înscrie cu pieptul, după o îmbulzeală în careul Georgiei.

Minutul 57: Anzor Mekvabishvili șutează imprecis și mingea trece pe lângă bara din dreapta.

Minutul 45: A început a doua repriză la Hamburg!

Prima repriză

Minutul 45+6: Final de primă repriză.

Minutul 45+5: Patrik Schick șutează periculos dar Giorgi Mamardashvili are o intervenție de zile mari.

Minutul 45+3: GOOOL Georgia! Georges Mikautadze înscrie de la 11 metri.

Minutul 27: Vaclav Cerny pătrunde în careu și șutează slab. Mamardashvili a fost pe poziție și a intervenit.

Minutul 23: Adam Hlozek a deschis scorul pentru cehi dar sărbătoarea a fost de scurtă durată. Golul a fost anulat după analiza VAR, pe motiv de henț.

Minutul 3: Ocazie Cehia! Adam Hlozek șutează din şase metri în colţul stâng, dar Giorgi Mamardashvili respinge. Șutul respins ajunge la Patrik Schick, care trimite periculos. Portarul Georgiei scoate execuția de sub bara transversală și elimină orice pericol.

Minutul 1: Arbitrul Daniel Siebert a fluierat startul partidei!

GEORGIA - CEHIA, echipele de start: Anzor Mekvabishvili de la Universitatea Craiova, din nou titular

Georgia: Mamardashvili - Kverkvelia, Kashia (căpitan), Dvali - Tsitaishvili, Davitashvili, Mekvabishvili, Kochorashvili, Kakabadze - Mikautadze, Kvaratskhelia; Antrenor: Willy Sagnol.

Cehia: Stanek - Holes, Hranac, Krejci - Coufal, Provod, Soucek (căpitan), D. Jurasek - Cerny, Schick, Hlozek; Antrenor: Ivan Hasek

Știrea inițială

Meciul Georgia - Cehia, primul al zilei din Grupa F de la EURO 2024, este LIVE de la ora 16:00 pe PRO TV și VOYO, și LIVE TEXT cu VIDEO EXCLUSIV pe Sport.ro.

Ambele echipe au pierdut primele lor partide de la turneul final din Germania: Georgia - Turcia a fost 1-3, iar Cehia - Portugalia s-a încheiat 1-2, cu golul victoriei lusitane marcat în minutul 90+2.

La georgieni, alături de starul Khvicha Kvaratskhelia a jucat titular ”olteanul” Anzor Mekvabishvili, mijlocașul de la Universitatea Craiova.

”Suntem încă într-o fază de învăţare, suntem un fotbal în dezvoltare”, a recunoscut selecționerul Georgiei, fostul internațional francez Willy Sagnol.

Lotul Georgiei la EURO 2024

PORTARI: Luka Gugeshashvili (Qarabağ), Giorgi Loria (Dinamo Tbilisi), Giorgi Mamardashvili (Valencia)

FUNDAȘI: Lasha Dvali (APOEL), Giorgi Gocholeishvili (Shakhtar Donetsk), Giorgi Gvelesiani (Persepolis), Otar Kakabadze (Cracovia), Guram Kashia (Slovan Bratislava), Solomon Kverkvelia (Al-Okhdood), Luka Lochoshvili (Cremonese), Jemal Tabidze (Panetolikos)

MIJLOCAȘI: Sandro Altunashvili (Wolfsberger), Giorgi Chakvetadze (Watford), Zuriko Davitashvili (Bordeaux), Otar Kiteishvili (Sturm Graz), Giorgi Kochorashvili (Levante), Nika Kvekveskiri (Lech Poznań), Saba Lobjanidze (Atlanta United), Anzor Mekvabishvili (Universitatea Craiova), Gabriel Sigua (Basel), Levan Shengelia (Panetolikos), Giorgi Tsitaishvili (Dinamo Batumi)

ATACANȚI: Khvicha Kvaratskhelia (Napoli), Giorgi Kvilitaia (APOEL), Georges Mikautadze (Metz), Budu Zivzivadze (Karlsruhe)

Lotul Cehiei la EURO 2024

PORTARI: Vítězslav Jaroš (Sturm Graz), Matěj Kovář (Leverkusen) Jindřich Staněk (Slavia Praha)

FUNDAȘI: Vladimír Coufal (West Ham), David Douděra (Slavia Praha), Robin Hranáč (Viktoria Plzeň), David Jurásek (Hoffenheim), Ladislav Krejčí (Sparta Praha), Martin Vitík (Sparta Praha), Tomáš Vlček (Slavia Praha), David Zima (Slavia Praha)

MIJLOCAȘI: Antonín Barák (Fiorentina), Lukáš Červ (Viktoria Plzeň), Tomáš Holeš (Slavia Praha), Matěj Jurásek (Slavia Praha), Ondřej Lingr (Feyenoord), Lukáš Provod (Slavia Praha), Michal Sadílek (Twente), Tomáš Souček (West Ham), Pavel Šulc (Viktoria Plzeň)

ATACANȚI: Václav Černý (Wolfsburg), Tomáš Chorý (Viktoria Plzeň), Mojmír Chytil (Slavia Praha), Adam Hložek (Leverkusen), Jan Kuchta (Sparta Praha), Patrik Schick (Leverkusen)