FOTO ȘI VIDEO Jordan Pickford lovește din nou! Imaginea cu notițele de pe sticla de apă a portarului englez s-au viralizat instant

Jordan Pickford lovește din nou! Imaginea cu notițele de pe sticla de apă a portarului englez s-au viralizat instant EURO 2024

EURO 2024 este transmis în exclusivitate pe PRO TV, PRO ARENA și VOYO, în perioada 14 iunie - 14 iulie 2024.

Anglia s-a calificat în semifinalele Campionatului European de fotbal, după ce a învins Elveţia cu 5-3, la loviturile de departajare, sâmbătă, pe Dusseldorf Arena, într-un meci în care scorul a fost egal, 1-1, atât după 90 de minute, cât şi după prelungiri.

Anglia, finalista ediţiei trecute, a reuşit să avanseze în penultimul act în ciuda unei noi prestaţii neconvingătoare. Echipa antrenată de Gareth Southgate s-a impus la penalty-uri, unde jucătorii săi au executat fără eroare, Cole Palmer, Jude Bellingham, Bukayo Saka, Ivan Toney şi Trent Alexander-Arnold.

• Jordan Pickford Loveste Din Nou Imaginea Cu Notitele De Pe Sticla De Apa A Portarului Englez S Au Viralizat 4

Sticla de apă a lui Jordan Pickford, din nou virală

Pentru Elveţia, fosta adversară a României în preliminarii, au înscris Fabian Schaer, Xherdan Shaqiri şi Zeki Amdouni, în timp de fundaşul Manuel Akanji, jucător la Manchester City, a ratat, şutul său fiind apărat de Jordan Pickford.

Pe rețelele de socializare au apărut numeroase fotografii cu sticla de apă a portarului britanic, pe care erau trecute numele fotbaliștilor elvețieni și a direcției în care execută loviturile de la 11m, în dreptul lui Akanji fiind trecută partea stângă.

”Sari în stânga”, avea notat Pickford în dreptul lui Akanji, ceea ce s-a și întâmplat, iar goalkeeperul a aparat lovitura fundașului care evoluează la Manchester City.