"Romelu Lukaku se teme acum!" Jeremy Doku, dezvăluiri din vestiarul adversarei României

Data publicarii: Luni 24 Iunie 2024, 18:49
Data actualizarii: Luni 24 Iunie 2024, 18:55

Belgia ne-a învins cu 2-0 și păstrează șanse pentru calificarea în optimile de finală ale Campionatului European din Germania, totul urmând să se decidă în ultima etapă a grupelor.

O fost 2-0 la finalul celor 90 de minute ale meciului România - Belgia, însă scorul putea fi mai mare dacă golul marcat de Romelu Lukaku în minutul 63 nu ar fi fost anulat pentru poziție afară din joc.

După golul anulat în meciul cu România, Romelu Lukaku a ajuns la trei goluri anulate la acest campionat European, având trei reușite anulate.

Romelu Lukaku se teme să se mai bucure la goluri

Jeremy Doku, colegul lui Romelu Lukaku la naționala Belgiei, a dezvăluit într-o conferință de presă, că atacantul lui AS Roma se teme să se mai bucure atunci când marchează, de teamă că reușita îi va fi anulată de VAR.

"Este fericit pentru că nu am pierdut meciul (n.r. - cu România, așa cum s-a întâmplat cu Slovacia). Bineînțeles, ca atacant îți dorești să marchezi, te gândești la statistica individuală, este normal. Este fericit cu faptul că are impact important în echipa noastră și că își crează multe ocazii. Dacă o să vă uitați la meciuri, o să înțelegeți cât de important este pentru noi.

Nu a marcat, dar a dat pase decisive, iar acest lucru este la fel de important. Cred că e fericit, deși sunt convins că și-ar fi dorit să marcheze, pentru că acum când marchează se și teme să se mai bucure de teamă că golul va fi anulat", a spus Doku în cadrul unei conferințe de presă.

Campionatul European din Germania 2024 se va disputa în perioada 14 iunie - 14 iulie și va fi transmis în exclusivitate pe PRO TV, PRO ARENA și VOYO. Cele mai importante faze vor putea fi revăzute pe site-ul SPORT.RO.