VIDEO EXCLUSIV Momentul care ar fi putut să schimbe soarta meciului Spania - Germania! Nemții au cerut penalty, dar arbitrul i-a ignorat

Spania EURO 2024 Germania EURO 2024
Data publicarii: Vineri 05 Iulie 2024, 21:50
Data actualizarii: Vineri 05 Iulie 2024, 21:50

Anthony Taylor a fost criticat pentru deciziile luate în partida dintre Spania și Germania, scor 2-1, din sferturile de finală ale EURO 2024.

Nemții au cerut penalty, dar Anthony Taylor a lăsat jocul să continue

Britanicul l-a iertat pe Toni Kroos de la eliminare după ce mijlocașul german a avut o intervenție extrem de dură asupra lui Pedri, care nu a mai reușit să continue meciul, dar și asupra tânărului Unai Simon. Kroos nu a primit cartonaș galben pentru niciuna dintre cele două intervenții petrecute în mai puțin de trei minute.

Anthony Taylor a greșit, însă, și în favoarea spaniolilor. În minutul 106, la scorul de 1-1, nemții au cerut penalty după un henț clar comis de Marc Cucurella în interiorul careului. Fotbalistul spaniol a respins cu mâna un șut expediat de Jamal Musiala.

Nemții au cerut intervenția VAR, dar Anthony Taylor a lăsat jocul să continue. Câteva minute mai târziu, spaniolii au reușit să marcheze prin Mikel Merino, iar Spania s-a calificat în semifinale.