VIDEO Motivul neașteptat pentru care Ronaldo riscă o amendă imensă de la UEFA, după o postare pe rețelele de socializare

Cristiano Ronaldo EURO 2024 Portugalia EURO 2024
Data publicarii: Joi 04 Iulie 2024, 16:52
Data actualizarii: Joi 04 Iulie 2024, 16:58

EURO 2024 este transmis în exclusivitate pe PRO TV, PRO ARENA și VOYO, în perioada 14 iunie - 14 iulie 2024.

Portugalia s-a calificat în sferturile de finală de la EURO 2024, după ce a trecut de Slovenia, după loviturile de departajare.

După timpul regulamentar și cele două reprize de prelungire, scorul a fost egal (0-0), perioadă în care Cristiano Ronaldo a ratat un penalty.

Motivul pentru care Cristiano Ronaldo poate fi amendat

Portughezul este unul dintre sportivii care poartă o brățară concepută de cei de la Whoop în timpul meciurilor, care măsoară și pulsul, printre altele.

Imediat după reprizele de prelungiri, brățara a înregistrat un puls de aproximativ 180 de bătăi per minut, unul foarte mare chiar și pentru un sportiv.

Din punctul de vedere al celor de la UEFA, decizia a de face publice aceste detalii ar putea reprezenta 'o practică de marketing sălbatic'.

În 2012, atacantul Nicklas Bendtner a plătit o amendă de 100.000 de euro după ce au fost publicate niște date medicale. UEFA are anumiți sponsori oficiali și refuză să-i fie asociată imaginea.