VIDEO EXCLUSIV Schmeichel Jackson și paradele sale, insuficiente în fața tăvălugului nemților! Germania - Danemarca 2-0 și cum s-au calificat gazdele în sferturile EURO 2024

Kasper Schmeichel jamal musiala Kai Havertz Nationala Danemarcei Nationala Germaniei EURO 2024
Data publicarii: Duminica 30 Iunie 2024, 00:46
Data actualizarii: Duminica 30 Iunie 2024, 09:42

Campionatul European din Germania este transmis de PRO TV, Pro Arena și VOYO.

Germania s-a impus în fața Danemarcei, scor 2-0, și s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatului European 2024.

După o primă repriză fără goluri, Kai Havertz a deschis scorul în minutul 53, iar Jamal Musiala a dublat diferența în minutul 68, stabilind scorul final și devenind co-golgheterul EURO 2024, alături de gruzinul Georges Mikautadze (câte 3 goluri fiecare).

În sferturile de finală, Germania va întâlni echipa câștigătoare dintre Spania și Georgia.

Nemții au dominat fără prea multe probleme partida cu danezii: 55% posesie, 14-10 la șuturi și 9-2 la șuturi pe poartă, cu paradele portarului Kasper Schmeichel limitând proporțiile scorului.

Rezumatul meciului Germania - Danemarca 2-0