”Prințul român!” Scoțienii ”fac ravagii” după evoluția lui Ianis Hagi de la EURO 2024 și îl imploră un singur lucru

Ianis Hagi EURO 2024 EURO 2024
Data publicarii: Joi 27 Iunie 2024, 08:51
Data actualizarii: Joi 27 Iunie 2024, 08:50

Ianis Hagi a fost decisiv în România - Slovacia 1-1.

Fotbalistul a obținut în prima repriză o lovitură de pedeapsă, după ce a fost faultat la limita careului. Răzvan Marin a transformat atunci penalty-ul, care a restabilit egalitatea (24'), după ce Duda deblocaseră tabela de marcaj în minutul 24.

EURO 2024 se vede la Pro TV, Pro Arena și pe VOYO! România a terminat pe primul loc Grupa E și va juca împotriva Olandei în optimile de finală ale turneului din Germania.

Scoțienii au avut o reacție categorică în urma evoluției lui Ianis Hagi din România - Slovacia - îl vor pe fiul lui Gică Hagi înapoi la Rangers: ”Fanii lui Rangers imploră revenirea starului uitat, în timp ce acesta îi trimite un memento lui Philippe Clement, câștigând o lovitură de penalty crucială la EURO”, a titrat The Scottish Sun.

”Luați-l înapoi pe Hagi! Îl vrem și avem nevoie de prințul român”, ”Ianis Hagi cu siguranță și-a câștigat locul în lotul lui Rangers”, ”Hagi a fost absolut imense în prima repriză”, sunt mesajele fanilor lui Rangers, potrivit sursei anterior citate.

Ianis Hagi a bifat trei apariții până acum la EURO 2024. A fost titular doar cu Slovacia, dar trimis pe bancă în minutul 66. A intrat ca rezervă 28 de minute împotriva Ucrainei (3-0) și 22 împotriva Belgiei (0-2).

Lotul României pentru EURO 2024

PORTARI: Horațiu Moldovan (Atlético de Madrid), Florin Niță (Gaziantep), Ștefan Târnovanu (FCSB)

FUNDAȘI: Nicușor Bancu (Universitatea Craiova), Andrei Burcă (Al-Okhdood), Radu Drăguşin (Tottenham), Vasile Mogoş (CFR Cluj), Ionuț Nedelcearu (Palermo), Bogdan Racovițan (Rakow), Andrei Rațiu (Rayo Vallecano), Adrian Rus (Pafos)

MIJLOCAȘI: Alexandru Cicâldău (Konyaspor), Ianis Hagi (Alavés), Marius Marin (Pisa), Răzvan Marin (Empoli), Darius Olaru (FCSB), Deian Sorescu (Gaziantep), Nicolae Stanciu (Damac), Adrian Şut (FCSB)

ATACANȚI: Denis Alibec (Muaither), Daniel Bîrligea (CFR Cluj), Florinel Coman (FCSB), Denis Drăguş (Gaziantep), Dennis Man (Parma), Valentin Mihăilă (Parma), George Puşcaş (Bari)