VIDEO EXCLUSIV Ratarea Europeanului? Antoine Griezmann, luft de necrezut din fața porții în meciul Olanda - Franța

Ratarea Europeanului? Antoine Griezmann, luft de necrezut din fața porții în meciul Olanda - Franța EURO 2024

După un prim succes la EURO 2024, în fața Austriei, scor 1-0, Franța caută și a doua victorie la turneul final în meciul cu Olanda.

Prima repriză s-a încheiat la egalitate, dar fazele periculoase la ambele porți nu au lipsit. De fapt, Cocoșul Galic a irosit o șansă imensă de gol, iar luftul lui Griezmann poate fi considerat ratarea Campionatului European, cel puțin până în acest moment.

Antoine Griezmann a semnat ratarea Europeanului în meciul cu Olanda

În al 14-lea minut al partidei, Marcus Thuram l-a găsit foarte bine în careu pe Adrien Rabiot, care a rămas singur cu portarul. Mijlocașul a preferat, însă, să îi paseze în lateral lui Antoine Griezmann, care se afla într-o poziție ideală.

Griezmann a vrut să șuteze în forță de la marginea careului de șase metri, însă atacantul Franței nu a nimerit mingea și a căzut în fund pe gazon. Jucătorul lui Atletico Madrid s-a ridicat imediat și a încercat să finalizeze, însă nu a reușit, iar olandezii au reușit să îndepărteze pericolul.