EXCLUSIV Remarca făcută de Ciprian Marica după meciul Spania - Georgia: "Nu cred că s-a mai întâmplat"

Ciprian Marica campionatul european EURO 2024 EURO 2024 Ciprian Marica / Sursă: Captură PRO TV
Data publicarii: Luni 01 Iulie 2024, 00:25
Data actualizarii: Luni 01 Iulie 2024, 00:33

Spania a revenit de la 0-1 și s-a impus cu 4-1 în fața Georgiei, în optimile de finală ale Campionatul European din Germania.

La finalul meciului, Ciprian Marica a remarcat o statistică surprinzătoare: georgienii au marcat fără să tragă un șut pe poartă.

• Georgia a deschis scorul în minutul 18, însă marcator a fost spaniolul Robin Le Normand.

Georgia, fără șut pe spațiul porții

"Cred că iar e un lucru care nu s-a mai întâmplat de prea multe ori în istorie. Georgia nu trage niciun șut pe spațiul porții și marchează un gol.

Deci în prima repriză, deloc, am zis că poate în a doua repriză o reglează. Are zero șuturi pe poartă și marchează un gol. 25 de șuturi la poartă pentru spanioli și doar trei pentru georgieni. E diferență mare", a spus Ciprian Marica la PRO TV.

În sferturile de finală Spania se va duela cu Germania, vineri, de la ora 19:00, la Stuttgart.

Campionatul European din Germania 2024 se va disputa în perioada 14 iunie - 14 iulie și va fi transmis în exclusivitate pe PRO TV, PRO ARENA și VOYO. Cele mai importante faze vor putea fi revăzute pe site-ul SPORT.RO.