VIDEO EXCLUSIV Secvențe incredibile cu Florin Niță, cu câteva secunde înainte de marcarea golului trei. Cum a fost surprins portarul

florin nita EURO 2024 Romania EURO 2024
Data publicarii: Marti 02 Iulie 2024, 22:13
Data actualizarii: Marti 02 Iulie 2024, 22:15

EURO 2024 este transmis în exclusivitate pe PRO TV, PRO ARENA și VOYO, în perioada 14 iunie - 14 iunie 2024.

România a fost eliminată în faza optimilor de la EURO 2024, după ce a fost învinsă de Olanda, în optimile de finală, scor 3-0.

Aventura tricolorilor la EURO 2024 s-a încheiat dureros, cu un eşec fără drept de apel, în faţa unei echipe care a făcut cel mai bun joc al său în turneu, după prestaţii nefaste în grupă. Cody Gakpo (20) şi Donyell Malen (83, 90+3) au marcat golurile unei victorii meritate.

Ce a făcut Florin Niță înaintea golului trei

În momentul în care Malen marca cel de-al treilea gol al olandezilor, Florin Niță a fost filmat în timp ce îndepărta cu piciorul un adidas aruncat de suporteri pe teren.

Cu alte câteva minute, un copil a pătruns pe teren, iar portarul român a dat mâna cu el, secvența fiind surprinsă de fotografi.

Gazzetta dello Sport: "România rămâne cu o aventură frumoasă și o galerie minunată"

Publicația din Italia a tras și câteva concluzii după parcursul României de la EURO 2024: locul 1 în grupa E și eliminare în optimi după 0-3 contra Olandei.

"România nu a avut calitatea individuală demnă pentru un loc în optimile Campionatului European. Drăguș, atacantul, nu a pus niciodată pericol. Hagi și Man, pe flancuri, au încercat câteva driblinguri, dar nu l-au deranjat deloc pe Verbruggen. Alibec, intrat în locul lui Mihăilă, nu a schimbat nimic. Cel mai bun a fost Radu Drăgușin, fotbalist ajutat de Italia, însă la golul de 2-0 este și el responsabil.

Și așa se întoarce naționala României la București. Ce rămâne după acest European este o aventură frumoasă și o galerie minunată, care, în minutul 90, în mijlocul 'depresiei' a început să scandeze România, România", au mai scris italienii.