VIDEO EXCLUSIV Tricolorul care va lipsi dacă România se va califica în optimile de la EURO 2024

Nicusor Bancu EURO 2024 optimi euro 2024 Romania EURO 2024
Data publicarii: Miercuri 26 Iunie 2024, 20:08
Data actualizarii: Miercuri 26 Iunie 2024, 20:11

EURO 2024 este transmis în exclusivitate pe PRO TV, PRO ARENA și VOYO, în perioada 14 iunie - 14 iulie 2024.

Slovacia și România s-au întâlnit în ultima partidă din grupa E de la EURO 2024. La pauză, cele două formații se aflau la egalitate, scor 1-1, după golurile marcate de Duda și Răzvan Marin.

În finalul primei reprize, Nicușor Bancu a fost avertizat cu cartonaș galben, al doilea din grupe, motiv pentru care va lipsi de la meciul din optimi dacă reprezentativa națională se va califica în optimile din finală.

Slovacia - România: echipele de start

Slovacia: Dubravka - Duda, Hancko, Haraslin, Kucka, Lobotka, Pekarik, Schranz, Skriniar, Strelec, Vavro

Rezerve: Benes, Bero, Bozenik, De Marco, Duris, Gyomber, Hrosovsky, Kosa, Obert, Ravas, Rigo, Rigo, Rodak, Sauer, Suslov, Tupta

Selecționer: Francesco Calzona

România: Niță - Rațiu, Drăgușin, Burcă, Bancu - R.Marin, Stanciu, M.Marin - Hagi, Drăguș, Coman

Rezerve: Alibec, Bîrligea, Cicâldău, Man, Mihăilă, Mogoș, Moldovan, Nedelcearu, Olaru, Pușcaș, Racovițan, Rus, Sorescu, Șut, Târnovanu