VIDEO EXCLUSIV Uluitor! Față în față cu portarul Belgiei, Dennis Man a semnat o ratare monumentală

Romania Belgia Dennis Man EURO 2024 EURO 2024
Data publicarii: Sambata 22 Iunie 2024, 23:46
Data actualizarii: Sambata 22 Iunie 2024, 23:47

Partida de la Koln dintre Belgia și România ”a început” de la scorul de 1-0, după ce Youri Tielemans a reușit să înscrie încă din minutul 2.

După o repriză dominată clar de belgieni, în care singura ocazie mare a tricolorilor i-a aparținut lui Radu Drăgușin la un corner executat la poarta lui Casteels, în partea a doua a meciului, elevii lui Edi Iordănescu au intrat pe teren mult mai motivați și au pus unele probleme defensivei ”Diavolilor Roșii”.

Dennis Man, ratare de neînțeles în meciul cu Belgia

Una dintre marile ocazii ale reprizei secunde s-a petrecut în minutul 68 și l-a avut în centrul atenției pe Dennis Man. Jucătorul Parmei a scăpat singur spre poarta adversă, dar a șutat pe direcția lui Koen Casteels.

Lui Dennis Man nu i-a venit să creadă că nu a reușit să restabilească egalitatea pe tabelă și a afișat pe chip un zâmbet amar, de dezamăgire.

Belgienii și-au dublat avantajul în minutul 80, când Kevin De Bruyne a ajuns la un balon expediat de belgieni în spatele defensivei noastre și l-a ”executat” din alunecare pe Florin Niță.