Corvinul Hunedoara Europa League Rijeka Europa League
Data publicarii: Joi 25 Iulie 2024, 21:33
Data actualizarii: Joi 25 Iulie 2024, 21:32

Corvinul Hunedoara – Rijeka se joacă în prima manșă din turul doi preliminar al Europa League.

Prima repriză a înfruntării s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, dar elevii lui Florin Maxim au început mai bine repriza secundă.

Stjepan Radeljic s-a izbit de poartă și nu a mai putut continua meciul

”Corbii” și-au trecut în cont mai multe ocazii importante, în timp ce croații au avut o singură fază periculoasă la poarta lui Lefter, una care nu s-a încheiat cu bine pentru Rijeka.

În minutul 55, Jankovic a executat lung o lovitură liberă de pe partea stângă, iar Radeljic a apărut în fața porții la finalizare. Fundașul bosniac nu a reușit să lovească mingea, însă nu a mai putut să se oprească la timp și s-a izbit de stâlpul drept al porții lui Ștefan Lefter.

Lovitura a fost atât de puternică încât poarta s-a clătinat câteva momente, iar fotbalistul a rămas întins pe gazon zvârcolindu-se de durere. Pe teren a intrat echipa medicală a lui Rijeka, iar Radeljic a părăsit gazonul.

În cele din urmă, fotbalistul nu a mai putut continua, iar Zeljko Sopic l-a înlocuit cu Ante Majstorovic.