I-au macelarit: Hamburg 3-1 Manchester City!

Hamburg si City au oferit 90 de minute de spectacol in sferturile Cupei UEFA. Golurile nu au lipsit, iar fazele spectaculoase au curs ca la un meci ce merita sa fie tinut minte. Hamburg a reusit sa castige cu 3-1, chiar daca gazdele au condus din primul minut.

Miliardarii lui City sunt condamnati sa traiasca emotiile unei calificari aproape ireale. Englezii au pierdut cu 1-3 in fata lui Hamburg, in sferutile UEFA si pleca cu a doua sansa la calificarea in semifinale. Chiar daca au condus inca din primul minut prin golul lui Ireland, echipa nu a reusit sa ramana in joc si a fost egalata dupa numai   minute. Mathijsen a bagat capul pentru 1-1. In repriza a douaTrochowski si Guerrero au facut diferenta si au inscris in poarta lui Given. Returul se va juca pe terenul lui City, joi, 16 aprilie.

Min 79: GOOL Hamburg!! Guerrero inscrie pentru 3-1!
Min 64: GOOL Hamburg!! Trochowski inscrie din penalty, dupa un hent al lui S.W. Phillips!
Min 9: GOOL Hamburg! Mathijsen egaleaza cu o lovitura superba de cap la corner!!
Min 1: GOOL City!! Ireland este lansat perfect in careu de Robinho si nu iarta de la 6 metri!!

Echipele de start:
Manchester City: Given, Richiards, Onuoha, Zabaleta, Ireland, Wright- Phillips, Robinho, Dunne, Bridges, Sturridge, Bellamy

Hamburg: Rost, Mathijsen, Jansen,Petric, Olic, Jarolim, Trochowski, Gravgaard, Pitroipa, Benjamin, Aogo