VIDEO Bayer Leverkusen i-a răsucit cuțitul în rană Romei, după eliminarea din Europa League

Bayer Leverkusen AS Roma Bella Ciao Sevilla Europa League
Ionuț Stoica
Data publicarii: Sambata 11 Mai 2024, 16:21
Data actualizarii: Sambata 11 Mai 2024, 16:20

După eliminarea Romei din semifinalele Europa League, atât Bayer Leverkusen cât și Sevilla au profitat de ocazie pentru a-și batjocori adversarul.

Pe stadionul "BayArena", DJ-ul lui Bayer Leverkusen a făcut o mișcare îndrăzneață și a difuzat o versiune remixată a cântecului „Bella Ciao” după victoria echipei sale împotriva AS Romei.

În același timp, Sevilla, campioana en-titre a Europa League care a învins-o pe formația italiană în finala ediției precedente, s-a alăturat și ea.

Formația spaniolă a ales să sărbătorească, aparent, eliminarea Romei și a publicat un mesaj pe conturile lor oficiale de social media.

"Ce au Sevilla și Bayer Leverkusen în comun? Eliminarea lui AS Roma din Europa League" a fost mesajul postat de formația din La Liga.

Cu toate acestea, se pare că Sevilla a simțit remușcări, deoarece postarea lor a fost ștearsă de pe platformele lor de social media până vineri dimineața.

Bayer Leverkusen - AS Roma 2-2

Bayer Leverkusen s-a calificat joi, 9 mai, în finala Europa League. După victoria victoria din tur, scor 2-0, germanii păreau că au situația sub control, dar italienii au surprins pe toată lumea. AS Roma a egalat scorul din tur la general, prin "dubla" lui Paredes (43', 66'). Bucuria formației de pe lângă Colloseum nu a fost de durată fiindcă nemții au reușit să își păstreze recordul de 49 de meciuri neînvinși, prin autogolul lui Mancini din minutul 82 și reușita lui Stanisic din minutul 90+7.