Rangers, echipă la care e legitimat Ianis Hagi, a dispus de Malmo FF cu 2-0, în deplasare. Glasgow Rangers a început perfect, cu un gol marcat de Nedim Bajrami în primul minut al meciului, şi a continuat cu reuşita lui Ross McCausland, din minutul 76. Astfel Rangers s-a impus cu 2-0 în Suedia, cu Malmö, în prima etapă din grupele Liga Europa.

Fenerbahce, echipă antrenată de Jose Mourinho, a trecut de Union St Gilloise cu scorul de 2-1, la Istanbul, prin golul lui Caglar Soyuncu (26) şi autogolul lui Christian Burgess (82). Pentru oaspeţi a înscris Ross Sykes (90+3), după ce Franjo Ivanovic a trimis în bară din penalty (90+2).

Ambele echipe au avut câte un jucător eliminat, Fener pe Bright Osayi-Samuel (90), iar oaspeţii pe Kevin Mac Allister (74), fratele campionului mondial argentinian Alexis Mac Allister.