Ce a scris presa din Austria după prima repriză dintre LASK Linz și FCSB: ”Complet inutil!”

LASK Europa League FCSB Europa League
Data publicarii: Joi 22 August 2024, 21:04
Data actualizarii: Joi 22 August 2024, 21:04

FCSB joacă pe terenul celor de la LASK Linz în prima manșă a ”dublei” din play-off-ul Europa League. Meciul poate fi urmărit în direct pe VOYO.

Tabela arată 1-1 după o primă repriză. LASK a deschis scorul în minutul 34 prin Adil Taoui, dar FCSB a restabilit egalitatea pe finalul reprizei, prin David Miculescu

Ce a scris presa din Austria după prima repriză dintre LASK Linz și FCSB

Austriecii au avut o reacție inedită la golul marcat de Adil Taoui, pe care l-au numit ”jucătorul care are în nume aproape toate vocalele”.

Adil Taoui îi face fericiți pe fanii lui LASK. Foarte frumos, foarte precis, un joc foarte direct. Zulj preia mingea în centru, vede un spațu și îi pasează jucătorului care are aproape toate vocalele în nume. Taoui înscrie simplu”, au scris cei de la derstandard.at.

Austriecii au comentat și la golul prin care David Miculescu a restabilit egalitatea în minutul 45+1: ”Eram pe punctul să scriu că, mai mult sau mai puțin, LASK are totul sub control. Apoi, românii au putut să centreze nestingheriți.  Miculescu câștigă cu ușurință un duel aerian și înscrie. Complet inutil