LASK - FCSB Ciprian Marica Europa League FCSB Voyo Europa League
Data publicarii: Vineri 23 August 2024, 08:43
Data actualizarii: Vineri 23 August 2024, 08:43

FCSB a remizat în prima manșă cu LASK, scor 1-1.

Formația dirijată de Elias Charalambous a făcut joi seară deplasarea la Linz, în Austria, pentru a se confrunta cu LASK în turul play-off-ului preliminar UEFA Europa League. La capătul celor 90 de minute, roș-albaștrii au remizat 1-1 și pornesc cu prima șansă în retur.

Cea mai dură reacție după LASK - FCSB: ”Responsabilitate zero”

• LASK a deblocat tabela de marcaj în mnutul 34, după ce Valon Berisha i-a pasat decisiv lui Adil Taoui, care l-a executat pe Ștefan Târnovanu. Spre finalul primei părți, David Miculescu a marcat pentru FCSB (minutul 45+2) și a stabilit scorul meciului: 1-1

Ciprian Marica, prezent la Studio Sport, emisiune moderată de Costin Ștucan pe VOYO după LASK - FCSB, care i-a mai avut invitați și pe Răzvan Raț, respectiv Andru Nenciu, a avut o reacție dură în urma celor 90 de minute de la Linz.

Fostul internațional român susține că jucătorii celor de la FCSB au tratat superficial meciul și s-au greșit multe pase simple. Mai mult, Marica a remarcat și faptul că Tavi Popescu mai mult s-a ”văicărit” în actul secund, după ce a intrat pe teren.

”Consider că FCSB putea pierde partida. Dar putea și marca două-trei goluri. A tratat superficial, neatent. Cumva, fără responsabilitate. Au greșit pase simple. Și Tănase, și Miculescu. Nu mai vorbesc de Popescu. Sunt, poate, puțin răsfățați. Stau pe jos.

Popescu a intrat și mai mult s-a văicărit. FCSB are șansa ei, în continuare, este, într-adevăr, un rezultat echitabil, că și unii și alții puteau marca. Sperăm că la București să fie altfel”, a spus Ciprian Marica.

Pentru FCSB urmează meciul cu FC Hermannstadt de duminică, 25 august, de la ora 22:00, în etapa #7 din SuperLiga României. Confruntarea va putea fi urmărită și în format LIVE TEXT pe www.sport.ro, cât și pe Facebook Sport.ro.

Returul cu LASK se va disputa următoarea săptămână, pe 29 august, de la ora 21:30, și va avea loc pe stadionul ”Steaua” din Ghencea.