VIDEO EXCLUSIV Cifre dezastruoase, eficiență maximă! Statistica primei reprize din LASK Linz - FCSB (exclusiv pe VOYO)

LASK Linz FCSB Europa League
Data publicarii: Joi 22 August 2024, 20:59
Data actualizarii: Joi 22 August 2024, 21:04

LASK Linz - FCSB, meciul tur din play-off-ul Europa League, a fost EXCLUSIV pe VOYO, și LIVE VIDEO pe Sport.ro.

Campioana României, eliminată din Champions League, încearcă acum să se califice în grupele Europa League, însă, în cazul în care este eliminată în play-off, FCSB va evolua în grupele Conference League. Meciul retur cu austriecii se va disputa pe 29 august, de la ora 21:30, pe stadionul Steaua.

Statistica primei reprize din LASK Linz - FCSB

După primele 45 de minute jucate în Austria, campioana României nu a excelat în atac, dar nici la posesia mingii, însă a reușit să restabilească egalitatea înainte de pauză.

Gazdele au deschis scorul în minutul 34, după ce au avut alte câteva faze periculoase în atac, iar FCSB a marcat golul egalizator în minutul 45+2 prin David Miculescu, din pasa lui Alexandru Băluță.

În prima repriză, LASK Linz a avut o posesie de 71% în comparație cu 29% a FCSB-ului, cu 23 de atacuri periculoase față de 13 ale campioanei României.