VIDEO EXCLUSIV Ciprian Marica a urmărit primele 45 de minute din LASK - FCSB și a pus la punct un jucător: ”Adoarme” + ”Acum îi vedem adevărata față”

Data publicarii: Joi 22 August 2024, 21:17
Data actualizarii: Joi 22 August 2024, 21:16

LASK - FCSB, LIVE TEXT - AICI.

Cele două echipe și-au dat întâlnire joi seară de la ora 20:00 în prima manșă din play-off-ul preliminar Europa League. Confruntarea a fost în direct pe platforma VOYO.

Ciprian Marica a ținut să evidențieze faptul că gruparea roș-albastră a avut un start modest de meci la Linz, timp în care s-a lăsat dominată de adversar. Mai mult, fostul internațional român a remarcat și faptul că LASK e o echipă valoroasă.

”FCSB începe modest partida. Aici vedem o fază a lui Radunovici care doarme. Adversarul trece pe lângă el și-i ia fața. LASK linz e o echipă bună. Acum îi vedem adevărata valoare. Am avut, din păcate, un start prost. Am început timorat”, a spus Ciprian Marica.

De aceeași părere e și Răzvan Raț, care susține că ”FCSB nu a fost în apele ei 40 de minute”. ”Puteau să mai primească goluri. Nu am prea ajuns la poartă, să spun așa. Dar, suntem în grafic”, a mai spus el.

Echipele de start

• LASK: Lawal – Bogarde, Ziereis, Smolcic, Bello – Hovath, Berisha – Zulj – Usor, Ljubicic, Taoui

Rezerve: Siebenhandl, Galvez, Talovierov, Renner, Boateng, Jovicic, Pintor, Tavares, Stojkovic, Tibidi, Safin

• FCSB: Târnovanu – Crețu, Ngezana, Dawa, Radunovic – Edjouma, Șut – Băluță, Olaru, Miculescu – Popa

Rezerve: Vlad, Panțîru, Tănase, Popescu, Kiki, Ștefănescu, Lixandru, Antwi, Chiricheș, Pandele, Pantea, Alhassan

Campioana României, eliminată din Champions League, încearcă acum să se califice în grupele Europa League, însă, în cazul în care este eliminată în play-off, FCSB va evolua în grupele Conference League.

Meciul retur cu austriecii se va disputa pe 29 august, de la ora 21:30, pe stadionul Steaua.