Cupa UEFA: Benfica - PSG, in direct la TV Sport, joi, ora 23:00

Cupa UEFA: Benfica - PSG, in direct la TV Sport, joi, ora 23:00 Europa League
TV SPORT TRANSMITE IN DIRECT DERBYUL DIN CUPA UEFA
Meciul decisiv pentru sferturile UEFA, Benfica - PSG este in direct la TV Sport joi seara de la 11. Partida de la Lisabona va fi precedata de un o alta intalnire palpitanta, AZ Alkmaar - Newcastle, in care englezii pornesc cu un avantaj de doua goluri.
"Dezastrul poate fi evitat. Calificarea in sferturile UEFA este obiectivul nostru", a spus antrenorul lui PSG, Paul LeGuen inaintea returului de la Lisabona. Francezii au castigat in tur cu 2-1, portughezul Pauleta si Pierre Alain Frau readucand sperantele celor de la PSG, care au ajuns pe penultimul loc in Franta. Fara portarul Quim, accidentat, dar cu 60 de mii de suporteri pe "Da Luz", antrenorul Benficai este optimist: "Noi suntem favoriti. Vrem sa ajungem la finala de la Glasgow", a spus Fernando Santos, dupa a 4-a victorie consecutiva in campionat.