Daniel Bîrligea ”a aruncat în aer” ”Toumba”! Acțiune de vis a lui Darius Olaru și finalizare sigură din partea atacantului de la FCSB Europa League

FCSB a intrat în avantaj la pauza meciului cu PAOK Salonic, 1-0, din etapa a doua din faza principală a Europa League.

Daniel Bîrligea a deschis scorul în PAOK - FCSB

Roș-albaștrii au deschis scorul pe finalul primului act al meciului, în minutul 45+8, prin Daniel Bîrligea.

Darius Olaru, căpitanul lui FCSB, a avut o acțiune individuală superbă în flancul drept și a depășit apărarea adversă. Liderul din teren al roș-albaștrilor a pătruns în teren și i-a pasat în fața porții lui Daniel Bîrligea.

Atacantul transferat de FCSB de la CFR Cluj a reluat simplu cu piciorul drept și l-a învins pe Dominik Kotarski, portarul grecilor.