Denis Drăguș a debutat la Trabzonspor! Cum s-a descurcat la meciul cu Ruzomberok din Europa League

denis dragus Ruzomberok Trabzonspor Europa League
Data publicarii: Vineri 26 Iulie 2024, 00:56
Data actualizarii: Vineri 26 Iulie 2024, 00:56

Trabzonspor s-a duelat cu Ruzomberok în turul doi preliminar din Europa League.

Echipa la care Denis Drăguș a ajuns în această vară s-a impus cu scorul de 2-0 și are un avantaj liniștitor înaintea returului programat pe 1 august.

Denis Drăguș a debutat la Trabzonspor

Trezeguet a marcat primul gol al partidei în minutul 39, iar scorul final a fost stabilit în prelungiri de Cihan Canak, care, spre surprinderea tuturor, a reprodus gestul făcut de Merih Demiral, pentru care starul Turciei o suspendare de două etape la EURO 2024 din cauza căreia a ratat meciul cu Olanda din sferturi, atunci când turcii au fost eliminați.

Denis Drăguș a fost titular la formația lui Abdullah Avci, însă atacantul echipei naționale nu a reușit să înscrie la debutul la noua sa echipă. Drăguș a rămas pe teren până în minutul 67, atunci când a fost înlocuit cu Enis Destan.

Au fost momente când adversarul a avut o posesie mai bună și ne-a pus probleme. Din când în când, am văzut în teren multe lucruri pe care le-am lucrat la antrenamente. Ne-am grăbit cu ultima pasă și asta i-a permis adversarului să vină peste noi. Am vrut să deschidem scorul devreme. Nu cred că avem o problemă cu motivația”, a spus Abdullah Avci la finalul jocului.

Dacă va trece de slovacii de la Ruzomberok, Trabzonspor o va întâlni în turul trei preliminar din Europa League pe câștigătoarea dublei dintre Wisla Cracovia – Rapid Viena. În tur, Rapid Viena a câștigat cu 2-1.