Exista SPERANTA! Inter, facuta PRAF de o echipa care se lupta la retrogradare! CFR-istii isi permit sa viseze la calificare! Europa League

Inter Milano, viitoarea adversara a CFR-ului din 16-zecimile Europa League a produs socul zilei in Italia, reusind contra performanta de a pierde categoric pe terenul unei echipe care se lupta pentru evitarea retrogradarii.

Inter-ul lui Stramaccioni a aratat inca o data cat de firav este, dupa ce a 'reusit' sa piarda cu 3-1 pe terenul celor de la Siena, fosta echipa a romanului Paul Codrea. Cu Chivu introdus din primul minut, Inter-ul a suferit din greu pe terenul Sienei, care a reusit sa deschida scorul in minutul 21 prin Emeghara.

Cassano a incercat sa sune revenirea cu golul inscris in minutul 22, dar Sestu le-a spulberat inca o data sperantele fanilor lui Inter, cu un gol in minutul 25.

Chivu a avut un meci mizerabil pe terenul echipei de pe locul 17, acesta comitand un penalty in minutul 55 si fiind eliminat la aceeasi faza.

Fostul international roman a fost imediat luat in colimator de fanii nerrazurrilor, acestia criticandu-l pentru prestatiile tot mai slabe din ultimele meciuri si spunand ca este unul dintre principalii vinovati pentru aceasta infrangere.

Infrangerea Interului pica insa extrem de bine pentru Cfr Cluj, echipa care va juca impotriva italienilor peste mai putin de 2 saptamani, in 16-zecimile Europa League, acolo unde spera sa produca inca o surpriza de proportii, dupa ce a reusit sa ii ia fata Bragai in grupele Ligii si sa castige pe Old Trafford.

Inter ocupa in acest moment locul 4 in Serie A, la 12 puncte in spatele liderului Juventus, insa fluctuatile de forma ale echipei lui Stramaccioni ii indreptatesc pe fanii CFR-ului sa spere intr-o calificare.