Campioana României, nevoit să joace în zece, începând cu minutul 56, după ce căpitanul Darius Olaru a văzut al doilea cartonaș galben după o gafă care nu ar trebui să se întâmple la acest nivel.

Darius Olaru a văzut primul cartonaș galben în minutul 45+4, pentru proteste vehemente la adresa "centralului", căpitanul campioanei fiind deranjat că arbitrul a oprit jocul pentru un fault la mijlocul terenului.

Darius Olaru, eliminat în repriza secundă

Mijlocașul FCSB-ului nu a reușit să se relaxeze la pauză, revenind la fel de nervos pe teren, ceea ce l-a făcut ca în minutul 56 să clacheze lamentabil. Deposedat de un adversar după un duel pentru minge, Olaru a oprit balonul cu mâna din cădere, iar arbitrul i-a arătat cartonașul galben pentru henț intenționat, lucru care a dus la eliminarea sa de pe teren.

În momentul eliminării lui Darius Olaru, FCSB conducea cu 1-0 și controla jocul. Eliminarea căpitanului a determinat-o pe campioană să se retraga, lucru care i-a permis lui PAOK să-ți creeze mai multe ocazii.