Gigi Becali, declarație surprinzătoare la finalul meciului cu PAOK Salonic: "Trebuia să ia 'roșu' Olaru"

Gigi Becali, declarație surprinzătoare la finalul meciului cu PAOK Salonic: Trebuia să ia roșu Olaru Europa League

FCSB a obţinut o victorie la limită în fața lui PAOK Salonic, scor 1-0 (1-0), joi seara, pe Stadionul Toumba din Salonic, în etapa a doua a Europa League.

Campioana României a fost nevoită să joace aproape o repriză (din minutul 56) cu un om mai puțin, după ce căpitanul Darius Olaru a fost eliminat pentru cumul de cartonașe.

La finalul meciului, Gigi Becali, patronul FCSB, a susținut că Darius Olaru nu merita al doilea cartonaș galben.

"Am avut un arbitraj ostil. Că la a doua fază nici nu a fost acolo de galben. El a pus mâna pe minge, dar a fost fault.

Trebuia să ia 'roșu' Olaru și foarte bine că a luat. Cu Olaru pe teren, poate că ne învingeau, dar faptul că acum am plecat învingători, înseamnă că a fost bine că a luat 'roșu'.

A vrut să-mi arate Dumnezeu: 'Uite, și în zece și îți voi da victoria'", a spus Gigi Becali la Digisport.

FCSB a obţinut a doua victorie consecutivă în competiţie, după 4-1 cu letonii de la RFS, săptămâna trecută, la Bucureşti.

PAOK a pierdut şi primul meci din competiţie, 1-3 cu Galatasaray, la Istanbul.