Gigi Becali pune la punct doi jucători de la FCSB + ”În prima repriză am fost jaloane” Europa League

LASK - FCSB s-a încheiat 1-1 (meciul a fost în exclusivitate pe VOYO).

Gazdele au deschis scorul în minutul 34, după ce Valon Berisha i-a pasat decisiv lui Adil Taoui. Tot în primul act a restabilit și FCSB egalitatea. Valentin Crețu i-a pasat decisiv lui David Miculescu în minutul 45+2, care a închis tabela de marcaj la 1-1.

Gigi Becali pune la punct doi jucători de la FCSB + ”În prima repriză eram jaloane”

Gigi Becali, patronul FCSB, s-a arătat nemulțumit de evoluțiile lui Alexandru Băluță și Marius Ștefănescu. Despre Băluță, latifundiarul din Pipera a menționat că nu mai joacă la fel cum o făcea stagiunea precedentă, în timp ce despre Ștefănescu a susținut că s-a schimbat față de cum era la Sepsi OSK.

”Pentru mine e o mare dilemă. Păi tu, care erai aproape numărul 1, ai început să te ascunzi de joc. Tu Băluță, care erai cheia anul trecut, ai început să te ascunzi de minge. Tu, Ștefănescu, care erai cel mai bun la Sepsi, te ascunzi de minge? Eu te văd când te ascunzi de minge!

Tănase nu a fost extraordinar azi, dar a trecut mingea pe la el de 50 de ori într-o repriză.

Dacă criticile i-ar fi afectat, atunci nu i-aș fi criticat. Eu critic ca să îi încurajez, nu să îi descurajez. Îi critic ca să se concentreze. Îi critic ca să știe Lixandru că trebuie să se arate la minge.

Au ajuns și ăștia să ne batjocorească? În prima repriză, noi eram jaloane”, a spus Gigi Becali la Prima Sport.

Pentru FCSB urmează meciul cu FC Hermannstadt de duminică, 25 august, de la ora 22:00, în etapa #7 din SuperLiga României. Confruntarea va putea fi urmărită și în format LIVE TEXT pe www.sport.ro, cât și pe Facebook Sport.ro.